Теми: |
---|
Протезування |
Коронка |
Мостик |
Коронка на штифті |
Адгезивний мостик |
Матеріали виготовлення |
Вініри |
Вкладки |
Шинування зубів |
Імпланти |
Всі теми |
До знімного протезування відносяться:
Незнімне протезування зубів включає в себе:
У кожного з видів протезування є свої показання та протипоказання. Лікар підбирає таку конструкцію протезу, яка не тільки замінить Вам відсутні зуби, але і допоможе довше зберегти власні. Завдяки появі матеріалів нового покоління, методи протезування стали значно досконалішими та передбачають використання матеріалів, які мають прекрасний естетичний вигляд та високу міцність. Сучасні матеріали і технології дозволяють виготовляти мостики без обпилювання сусідніх зубів – це адгезивнй мостик.
У нас зубне протезування відбувається із застосуванням передових технологій, а якісні протези неможливо відрізнити від натуральних зубів.
Зубна
коронка - це “ковпачок”, який фіксується на попередньо підготовлений зуб, відтворюючи його форму, величину і міцнісні характеристики та поліпшуючи його зовнішній вигляд.
Встановлення коронки може виконуватись в наступних ситуаціях:
Для встановлення коронки на сильно зруйнований зуб стоматологу необхідно провести ряд підготовчих процедур:
В сучасній стоматології з застосуванням новітніх фотополімерних матеріалів з’явилась можливість реставрувати сильно зруйновані зуби (наприклад вкладка, або
реставрація на скловолоконному штифті), тому останнім часом коронки в основному встановлюють лише при мостовидному протезуванні та закритті зубного імплантату.
Мостик дозволяє стоматологу замінити втрачені (видалені) зуби без використання знімного протеза або зубного імплантату.
Суть мостика полягає в тому, що вставний зуб утримується на місці, будучи приєднаним до сусідніх зубів. Недоліком є те, що сусідні зуби повинні бути обпиляні, як для коронки. Якщо ці зуби вже мають коронку або великі реставрації, то це не проблема. Але є серйозна заклопотаність коли ці зуби є здоровими або ж мають невеликі пломби.
Одним з недоліків є те, що для встановлення мостика пацієнт повинен чекати приблизно три місяці після видалення зуба. Так як після видалення ясна витягуються наче “гумова резинка ”, і необхідний час для загоєння рани та зменшення набряку десни до її звичайного стану. Якщо ж мостик буде встановлено поспішно, до нормалізації десни, невдовзі між мостиком і десною може з’явитись щілина, яка буде виглядати як темний проміжок і створюватиме незручності при вживанні їжі.
Коронка на штифті. Коли зуб є сильно зруйнованим, а саме його верхня частина, то коронку не можливо якісно зафіксувати на його поверхні. В таких випадках коронку фіксують на металічному штифті, який встановлюють в середину кореневого каналу зуба.
Спеціальним бором розширюють кореневий
канал зуба до необхідного діаметру та глибини, для того, щоб помістити в нього металічний штифт.
Як тільки розширення готове, в нього поміщають спеціальний пластиковий штифт і роблять відбиток. Відбиток відправляється в зуботехнічну лабораторію, де і виготовляється металічний штифт.
Після виготовлення стоматолог фіксує металічний штифт в кореневому каналі зуба. Після його фіксації робиться відбиток, що знову відправляється в зуботехнічну лабораторію, де виготовляється вже коронка, з матеріалу який ви вибрали. Після виготовлення стоматолог фіксує коронку на металічному штифті.
Встановлення коронок таким способом є більш надійним та довговічнішим в порівнянні з поверхневим встановленням. А також слугує якісним та міцнішим фундаментом для мостоподібного протезування.
Адгезивний мостик. Для встановлення звичайного мостика необхідно підготувати сусідні зуби, щоб створити місця для його закріплення. Це руйнівний вплив на ці зуби, особливо якщо вони не мають жодних ушкоджень або ж тільки невеликі пломби. Більш консервативний підхід це "Адгезивний мостик". З застосуванням сучасних матеріалів і технологій існує можливість встановлювати мостики без обпилювання сусідніх зубів. Мостик встановлюється завдяки використанню "крил", які кріпляться до сусідніх зубів. Недоліком цих систем є те, що тривалість життя мостика тільки 4-5 років, коли в порівнянні зі звичайним типом 8 років.
Матеріали виготовлення. Існує велика різноманітність матеріалів та комбінацій виготовлення зубних протезів, та в основному вони виготовляються з металокераміки або безметалевої кераміки.
Металокераміка - один з найпопулярніших видів незнімного протезування. Металевий каркас додає конструкції особливу міцність, а найтонший шар фарфорової кераміки - здоровий і природний колір зубів. Своєчасна установка коронок збереже зуб від подальшого руйнування і додасть Вашій посмішці відвертість. За умови правильного догляду за керамічними протезами, вони служитимуть Вам дуже довго.
Безметалева кераміка, тобто коронка, яка виготовлена з цільнокерамічної маси, відрізняється максимальною естетикою при збереженні високих функціональних властивостей, необхідних для здійснення жувальних і інших навантажень. Головною відмінністю безметаллової кераміки є "живий блиск", тому що зовні вона практично не відрізняються від живих зубів. Необхідно відзначити, що коронки з безметаллової кераміки коштують дорожче, ніж конструкції з металокераміки. Це відбувається в результаті того, що цей вид незнімних протезів виготовляється на високотехнологічному і дорогому обладнанні. Переваги таких вкладок в порівнянні з металокерамічними - це міцність, відсутність окислювальних процесів і, отже - довговічність.
З безметалевої кераміки можна виконувати коронки (зуб обробляється повністю), вініри (обробляється передня частина зуба), так звані керамічні вкладки - у тих випадках, коли необхідно замінити старі великі пломби і продовжити життя зуба з мінімальними втратами твердих тканин.
Вініри - переклад з англійського - облицювання. Повна назва методу – “veneer porcelain”, тобто порцелянове облицювання. Суть методу така: на попередньо оброблений зуб накладаються найтонші фарфорові пластинки (їх товщина від 0.3 до 0.5 міліметра), які потім закріплюються надміцним світлотверднучим цементом. Це дозволяє досягти прекрасного косметичного ефекту:
вінір здатний додати зубу ідеальну форму, а використання цементів різних відтінків - необхідний колір.
Встановлення вініра. Для початку необхідно отримати консультацію стоматолога, який вирішить, чи є використання вінірів у Вашому випадку оптимальним. Процес виготовлення і встановлення вініра займає близько одного тижня. Протягом цього часу Вам буде необхідно двічі відвідати Вашого стоматолога - перший раз для обробки зубів і зняття відбитка, і другий раз - власне для постановки вініра.
Зуб (зуби), на який буде встановлений вінір, повинен бути спеціально оброблений. Для цього з передньої поверхні зуба знімається найтонший шар емалі, рівний по товщині встановлюваного вініра. Ця процедура не травмує і не послаблює зуб. При обробці зуба в ряді випадків може застосовуватися місцеве знеболення. Після обробки стоматолог знімає з Вашого зуба відбиток, по якому в лабораторії буде виготовлений Ваш вінір. На період, який необхідний для виготовлення постійних вінірів, рекомендовано встановлювати тимчасові - це зберігає зуби від небажаного подразнення і допомагає підібрати кінцеву форму і вигляд вінірів.
Після того, як постійний вінір виготовлений у лабораторії, він повинен бути закріплений на підготовленому зубі. Перед установкою вініра стоматолог здійснює остаточне його припасування до поверхні зуба. Важливу роль відіграє правильний підбір кольору вініра - необхідно щоб він гармоніював з кольором інших зубів.
Переваги та недоліки методу. Порцелянові вініри мають ряд переваг в порівнянні з іншими методами косметичної стоматології. По-перше, вініри надають натуральний та здоровий вигляд зубу. Це пов'язано з тим, що використовуваний стоматологічний фарфор точно імітує властивості поверхневого шару зуба - емалі. По-друге - на порцелянових вінірах не буває плям. Фарфор гладкий і непроникний матеріал, тому на його поверхні не утворюються плями, помутніння або знебарвлення. Цьому матеріалу не страшні червоне вино, тютюн, кава і чай.
Порцелянові вініри можуть відшаруватися або зламатися. При відшаруванні вініра цілком його можна повернути на місце, але якщо він зламався, то єдиний вихід - це встановлення нового.
Протипоказання для встановлення вінірів. Порцелянові вініри не можна встановлювати при:
Коли можуть встановлюватись вініри. Використання вінірів дозволяє досягти високого косметичного ефекту при різних дефектах поверхні і кольору зубів, таких як:
Керамічні вкладки - це своєрідні мікровставки в порожнину зуба, що відрізняються дуже високою міцністю і естетикою, ідентичною здоровій емалі зуба. Слід відзначити також бездоганний вигляд зуба відреставрованого керамічною вкладкою, поглянувши на яку не кожен стоматолог зможе помітити реставрацію, не кажучи вже про Вас.
Якщо зуб зруйнований більше ніж на третину, і особливо якщо збережено його життєздатність, то керамічна вкладка - це ідеальний засіб. На першому етапі, як і для виготовлення пломби, видаляються всі зруйновані тканини і знімається відбиток, що відправляється в лабораторію. За відбитком технік виготовляє зубну вкладку. Спеціальним матеріалом її з'єднують з тканиною зуба. Матеріалами для вкладки є композити, золото і кераміка.
Переваги:
Таким чином, керамічні вкладки - є більш досконалою і сучасною альтернативою коронкам і пломбами.
Шинування зубів – метод з'єднання рухливих зубів між собою, який дозволяє понизити ймовірність їх випадання або видалення. Основним свідченням до шинування є патологічна рухливість зубів різного ступеня.
Покази до шинування зубів:
Шинування зубів проводиться за допомогою знімних і незнімних шин. Знімні шини можуть встановлюватися і за відсутності деяких зубів, створюючи хороші умови для гігієни порожнини рота, проведення при необхідності терапії і хірургічного лікування. До переваг незнімних шин відносять профілактику перевантажень зубів в будь-якому напрямку дії, чого не дають знімні протези.
До позитивних ефектів шинування відносять наступні моменти:
Імпланти (
імплантація) — ідеальне рішення при відновленні зубів. Встановлення імплантатів (імплантації зубів) дозволяє виключити використання мостовидних протезів. У даному випадку, кожен зуб працює сам на себе і немає необхідності підготовлювати і обпилювати сусідні зуби.
Отже, що ж таке імплантат? Імплантат являє собою аналог кореня справжнього зуба. Це своєрідна опора і фундамент для майбутньої коронки. Основний матеріал, з якого виготовляють імплантат - це сплав титану, дуже міцний матеріял, і що не менш важливо - титан не сприймається нашим організмом як щось чужорідне і за рахунок цього до нього досить легко приростає кісткова тканина.
Для імплантації зубів повинні бути певні умови. Крім відсутності протипоказань, для імплантату необхідний достатній обсяг кісткової тканини, в яку він планується вживлятись. Якщо цей обсяг втрачено, а це часто відбувається після видалення зубів, його необхідно заповнити за допомогою нарощування кісткової тканини. В такому випадку використовується або власна кістка, або штучна.
Після установки імплантату необхідна певна кількість часу, по закінченню якого на нього фіксується коронка. У результаті ця конструкція несе на собі навантаження, як повноцінний зуб і людина зовсім не відчуває різниці між власним і штучним зубом. Терміни приживлення імплантатів варіюються від 1 до 6 місяців.
Так як існує ряд протипоказань до імплантації зубів, необхідна докладна консультація стоматолога-хірурга-імплантолога, а так само здача певних аналізів крові.
Імплантологія особливо ефективна в наступних ситуаціях:
Гарантія служби зубного імплантанта складає від 5 до 15 років.