Теми: |
---|
Гігієна |
Зубний камінь |
Відбілювання зубів |
Догляд за зубами |
Як правильно чистити зуби |
Всі теми |
Гігієна. Догляд за зубами і гігієна ротової порожнини є надзвичайно важливим з тієї причини, що ротова порожнина - це місце, де нагромаджується дуже багато різних бактерій. Деякі з них корисні й необхідні для організму, наприклад, для правильної попередньої підготовки їжі перед переварюванням в шлунково-кишковому тракті, інші можуть викликати
карієс або
пародонтит. Кожен раз, коли ми що-небудь їмо або п'ємо, у роті залишаються залишки їжі, що застряють між зубами. Якщо їх відразу ж не видалити, то з'являться зубний наліт, в якому почнуть розмножуватися бактерії.
Карієс та інші зубні проблеми розвиваються у випадках нерегулярного або неправильного чищення зубів, або ж коли зубний наліт залишається на зубах протягом тривалого часу. Якщо ж Ви будете регулярно та правильно чистити зуби , то у Вас з'являться хороші шанси, що ці захворювання оминуть Вас. І пам'ятайте, що профілактика - краще, ніж лікування!
Консультація є безкоштовною
Зубний камінь. Утворення зубного каменю починається з відкладення органічних речовин на поверхні зуба. Адже навіть при регулярному догляді за зубами досить складно забезпечити повноцінне чищення зубів, особливо бічних поверхонь і вузьких проміжків, внаслідок чого в цих зонах відбувається активне нагромадження зубного нальоту, який взаємодіючи зі слиною перетворюється на зубний камінь.
Зубний камінь має нерівну поверхню і сприяє подальшому прилипанню зубного нальоту та бактерій, що спричинює:
Для профілактики зубного каменю необхідно правильно чистити зуби хорошою зубною щіткою та пастою, і регулярно відвідувати стоматолога. Також ефективним є використання зубних ниток та ополіскувачів для порожнини рота.
Якщо зубний камінь уже утворився, видалити його зможе лише стоматолог чи гігієніст за допомогою спеціальних інструментів.
Відбілювання зубів. Красиві та ідеально білі зуби – це невід’ємний елемент привабливої посмішки, якою ми зустрічаємо та проводжаємо людей. Приємне враження від посмішки створюється в першу чергу від кольору зубів.
Зуби піддаються постійному впливу різних барвників, які містяться в харчових продуктах, напоях, тютюні та лікарських препаратах. Ось чому виникає зміна кольору зубів.
Перед відбілюванням необхідно проконсультуватися з лікарем-стоматологом, тому що до проведення процедури відбілювання зубів є деякі протипоказання (не проліковані каріозні порожнини, захворювання пародонту, підвищена чутливість зубів, вагітність, алергічна реакція на використовувані речовини).
На даний час існують два основних види відбілювання зубів - кабінетне та домашнє.
Кабінетне відбілювання зубів. Процедура полягає в нанесенні на зуби активно-відбілюючого гелю, що знебарвлює пігментні плями. Дана процедура потребує нанесення на ясна спеціального захисного гелю, щоб уникнути пошкодження м’яких тканин. Процедура триває 40-60хв. та може змінити колір зубів на 1-3 тона в залежності від інтенсивності початкового кольору зубів. Інколи існує необхідність повторного відбілювання для досягнення бажаного результату.
Процедура є безболісною проте вимагає терпіння, так як весь час відбілювання необхідно провести не закриваючи рот.
Домашнє відбілювання зубів. Для відбілювання зубів необхідне виготовлення індивідуальних кап, котрі разом з гелем Ви надіватимете в зручний для Вас час. Капу необхідно носити 3-4 години в день або ж одягати на ніч, протягом 5-6 днів. Процедура є безболісною та зручною, проте потребує більше часу для досягнення результату.
У декотрих пацієнтів після процедури відбілювання виникає чутливість зубів та подразнення ясен, та це виправляється з використанням спеціальних зубних паст, що знижують та нормалізують чутливість.
Протягом 48 годин після відбілювання зубів необхідно відмовитися від продуктів з барвниками - чай, кава, червоне вино, шоколад, ягоди, буряк.
При правильному догляді за зубами результат відбілювання зберігається до 5-ти років.
Догляд за зубами. Основні інструменти для чищення зубів - зубна щітка та паста, зубна нитка(стрічка) та ополіскувач.
Щітки можуть відрізнятися формою, розміром, матеріалом, конфігурацією ручки, але вони повинні відповідати особливостям порожнини рота.
При виборі зубної щітки слід враховувати три основних моменти:
щітки зі штучного волокна є кращі
жорсткість щітки повинна відповідати особливостям порожнини рота (необхідно керуватися власними відчуттями, а також порадами стоматолога)
Догляд за зубною щіткою передбачає виконання наступних правил:
Що стосується зубної пасти, то її вибір краще погодити зі стоматологом. Лікар порекомендує Вам пасту в залежності від стану ваших зубів та ясен.
Вид зубної нитки не має значення. Виберіть тип нитки та ароматизатор на власний смак.
Фторидний ополіскувач порожнини рота допомагає запобігти карієсу. Не рекомендується використовувати ополіскувач порожнини рота дітям до шести років, тому що вони можуть проковтнути рідину. Завжди перевіряйте етикетку виробника на наявність запобіжних заходів і вікових рекомендацій.
Проконсультуйтеся зі стоматологом, які типи продуктів догляду за ротовою порожниною будуть найбільш ефективними для Вас. Консультація є безкоштовною.
Як правильно чистити зуби. Чистіть зуби два рази на день сертифікованою фторованою зубною пастою. Змінюйте зубну щітку кожні три або чотири місяці, або частіше, якщо щетина зношена. Зношена зубна щітка не буде гарно очищати Ваші зуби. Використовуйте зубну щітку зі щетиною заокругленої форми і невеликою головкою для вільного доступу до віддалених частин ротової порожнини. Розмістіть щітку під кутом 45 градусів на місці сполучення зубів з яснами. Притисніть і м’яко почніть чистити вимітаючими рухами. Чистіть всі поверхні зубів. Особливу увагу приділіть переднім та корінним зубам. Оптимальний час чищення – 2хв.
Щоденно виконуйте чищення між зубами зубною ниткою (стрічкою). Тому що бактерії затримуються між зубами, де щетина зубної щітки не може почистити. Це допоможе видалити зубний наліт і частки їжі між зубами і по лінії ясен. Відірвіть зубну нитку довжиною 40-50 см. Намотайте один кінець на середній палець лівої руки, а другий – на середній палець правої, при цьому відстань між руками складе 5-7см. М’якими рухами почистіть між зубами і яснами. Закрутіть нитку навколо зуба в вигляді букви U і ніжно протягніть вздовж ясен. Повторіть цю процедуру декілька раз, щоб видалити наліт і харчові залишки.
Після їди порожнину рота необхідно обов’язково прополоскати. А можна і почистити зуби, але не одразу. Під час їди
емаль під впливом кислот трошки розм’якає, і необхідно щоб пройшло біля 30 хв., перш ніж твердість емалі повернеться в нормальний стан.
Проконсультуйтеся зі стоматологом, які типи продуктів догляду за ротовою порожниною будуть найбільш ефективними для Вас. Консультація є безкоштовною.